5.4.15

Panenky jinak 1


Nedávno jsem na internetu objevila Soniu Singh a její TreeChangeDolls. Možná jste tento nápad s předělávkou panenek zaregistrovali, pokud ne, její stránka stojí za návštěvu. V každém případě mně inspirovala a já se pokusila také dát, v podstatě dost ošklivým panenkám, nový život.


Bratz, Monster High a podobné obludnosti jsem doteď v hračkářství obcházela velkým obloukem. Jak ale Sonia Singh a mnozí jiní kreativní lidé ukazují, není tak těžké z nich stvořit přirozeně vypadající panenky. Bratz jsou vyrobené z kvalitního plastu a mají velmi dobré vlasy. Je v nich prostě skrytý potenciál. Kéž by se tímto nápadem nechali inspirovat i výrobci a začali konečně produkovat panenky, které se více podobají skutečným lidem.


K odstranění původní barvy stačí odlakovač na nehty s acetonem a olej. Snažte se barvu "odebírat" a nerozmazat si ji po celém obličeji. Barevnou plochu střídavě natírejte olejem a odlakovačem. Kosmetické vatové tyčinky se špičkou jsou dobré pro koutky očí a rty.


Panenky jsem kupovala z druhé ruky a tak si hlavně jejich vlasy vyžádaly řádné umytí šampónem a nakonec lázeň ve vodě smíchané s aviváží. Nechte je tam klidně několik hodin a pak vlasy rozčešte.Pokud má některá panenka vlasy pokroucené nebo tvarované od nějakého účesu, a vy je chcete znovu narovnat, namočte je na několik okamžiků do vařící vody a postupně rozčešte hustým hřebenem. Postup několikrát zopakujte. 


Oči a obočí si naznačím tužkou a začnu malovat akrylovými barvami. 
Téhle jsem ještě odstranila podivné růžové vlasy...


Když mám hotovo, nalakuji oči matným a rty mírně lesklým lakem.