26.2.14

Skicování

Než vyhodím první náčrty ilustrací, chtěla jsem vám ukázat, jak to někdy vzniká doslova patchworkovou metodou. Často si vytvořím nejdřív pozadí a pak do něj zasazuji postavy. 
Jedna z rad zkušených ilustrátorů nám začátečníkům je, že nemáme podceňovat pozadí. I to, co jednou nebude vidět, je nakresleno. 


Ježíš se setkává se Samařankou u Jákobovi studny. Tady je vidět, že jsem Ježíšovi vyměnila krk, a že jeho hlava je už třetí variantou.


Mimochodem Jákobova studna ještě na konci 19. století vypadala opravdu takhle. Našla jsem si staré snímky. Byla v jeskyni, do které se muselo sejít pod úroveň terénu.

ZdrojJak na "neoblíbenou" mrkev

Nevím jak u vás, ale u mně doma vařená mrkev moc nejede. Můj muž si k mrkvi vytvořil v dětství asi takový vztah jako já ke špenátu :-)
Nicméně jsem se naučila tenhle malý trik od tchyně. Mrkev nastrouhám obyčejným struhadlem na brambory. Orestuji ji zprudka hned na úvod s cibulí a masem (tady jsem maso naložila do mého oblíbeného indického koření tandoori masala). Mrkev zůstane křupavá a takto upravená chutná i mému muži...
Na závěr jsem ještě nakrájela půlku lilku a uvařila k tomu rýži natural. Mňam...