22.9.14

Poslední ohlédnutí za létem...

Po tomto létě si můžu do životopisu v kolonce "ostatní dovednosti" napsat - dojení kozy, krmení slepic, kosení čerstvé trávy... Doufám, že se tím některý z mých příštích zaměstnavatelů nechá okouzlit :-)
Léto bylo krásné a kromě kooperace "já-koza", jsme s dětmi mohli opět sledovat líhnutí kuřátek.
Mezi slepicemi pobíhal chudák bezocasí kohout. Jak můj tatínek poznamenal - vyloženě "polívkový typ". Čekalo se jen na to, až ho nahradí některý z jeho mladších konkurentů. Vůbec je zajímavé sledovat, jak si děti uvědomí, že to, co mají na talíři kdysi běhalo po dvoře nebo přežvykovalo ve stáji. Myslím, že je to docela zdravé, vysvětlovat v dnešní době, že maso nepochází z mrazáku.
O včelách jsem už psala minule. Zvířecí řady ještě rozšířili tři kachny, ale až po našem odjezdu. Měly by chytat slimáky, ale asi se jimi letos už přežraly...

2 comments :

  1. Soni, krásná chaloupka, tam se prázdniny určitě trávilo pěkně. Co se týče kozy... chápu. Měla jsem několikrát tu čest zastoupit mého tatínka (on byl jediný, koho naše koza brala na vědomí) a zážitky na celý život. Ale co, i tohle k životu na venkově patří :) A máš pravdu - realita ohledně masa bývá občas krutá, Rozárka leccos oplakala při představě, že to byla dříve živá bytost.
    Soni, krásné dny a pěkný blížící se podzim! Pa, Jola

    ReplyDelete
  2. Pěkné léto jste měli:-))

    ReplyDelete

Děkuji za milý komentář!