30.10.13

Výtvarně s dětmi... (Malen mit den Kindern...)

Každý druhý týden docházím do Niny třídy a maluji s dětmi. Není to žádná věda. Úplně jednoduché a mnoha dětmi prověřené výtvarné techniky, které hlavně dělají radost a nevyžadují, aby byl člověk hned jak Picasso. Když budu mít čas, některé naše kreativní hodiny vám ukážu. Pro mně osobně je vždy překvapením, že i ti největší rošťáci ve třídě jsou ze společného malování nadšení a velmi usilovně a koncentrovaně celou hodinu pracují. 

Jede zweite Woche male ich mit den Kinder in der Volksschule. Wir machen nichts kompliziertes und verwenden günstiges Material. Blätter liegen jetzt überall. Man muss nicht gleich wie Picasso sein um malen zu können. Es ist für mich immer eine Überraschung, wie auch die am sonst wilden Buben begeistert mitmachen und ganz konzentriert arbeiten. Die Blätterdrucke haben wir ausgeschnitten und angefädelt. Eine Herbst-Girlande für die Klasse war auf der Welt...

Malujeme a tvoříme s dětmi

 Malujeme a tvoříme s dětmi

Snažím se používat co nejdostupnější a nejlevnější materiál. Listí je teď všude dost :-) Barevné tisky ještě můžeme obtáhnout pastelkou nebo fixou, vystřihneme a pověsíme na provázek. 

Malujeme a tvoříme s dětmi

Malujeme a tvoříme s dětmi

Malujeme a tvoříme s dětmi

Podzimní barevná girlanda pro zkrášlení třídy je na světě. Teď už visí v zadní části třídy ve vzduchu. 

Malujeme a tvoříme s dětmi