19.12.13

5 dní do Vánoc...

5. den - "Maria"

Židovská dívka Miriam svým souhlasem se Slovem, které se v ní stalo tělem, změnila dějiny. Těžko o ní něco napsat do pár řádků. Tak snad jen několik myšlenek...

panna maria
Kissing the Face of God by Morgan Weistling
Sv. Faustýna ve svém deníčku píše, že srdce Panny Marie v okamžiku vtělení hořelo ohněm Božské lásky. Faustýna měla také vnitřní vidění událostí v betlémské jeskyni. Píše o tom: "Když jsem přišla na půlnoční, současně se začátkem mše svaté jsem se celá ponořila do hluboké usebranosti, v níž jsem viděla betlémskou stáj naplněnou velikým jasem. Nejsvětější Panna vinula Ježíše do plenek, ponořena do veliké lásky, avšak sv. Josef ještě spal, teprve když Matka Boží uložila Ježíše do jesliček, tehdy Boží jas probudil Josefa, který se také modlil."

sv. faustýna
Sv. Faustýna Kowalská
Maria, která aktivně přijala Boží plán, a která celý život provázela svého Syna a poté stála u zrodu církve, je dokonalým božím dílem. Je dokonalým člověkem - takovým, jakým chtěl Bůh každého z nás od počátku světa. Marii neuctíváme proto, že Ona je dokonalá, ale proto, že Bůh ji učinil dokonalou. Když obdivujeme šperk, také víme, že je dílem talentovaného umělce. Maria je pro nás zároveň příslibem. I my můžeme jednou v Bohu dosáhnout její dokonalosti. 

matka boží

Marii zároveň křesťané vzývají jako tu nejmocnější přímluvkyni u Boha. Vždyť je nepředstavitelné, že by i v nebi neměla blízko k srdci svého Syna. V Medžugorii nás často vyzývá, abychom se modlili na její úmysly. A mnoho lidí, kteří přijali tuto výzvu, potvrzují, že když se začali modlit na úmysly Panny Marie, Ona se postarala o ty jejich. Člověk vždy může počítat s její velkorysostí.

Medžugorje

Exorcisté považují Pannu Marii za nejlepší pomocnici při osvobozování posedlosti nebo svázanosti. Řekla bych, že se jí satan bojí jako čert kříže :-) Maria je ta, která satana porazila svou pokorou. Zní to jako paradox, ale je to tak. Její "malost" ji vystřelila na první místo v řebříčku lidstva. Nad vším zlem, které si umíme představit, a které nám často nahání hrůzu a přivádí nás k zoufalství, Ona již zvítězila. Následovat Její radu, znamená následovat vítěze...

To nejlepší a nejvzácnější, co nám Maria mohla dát, je její růženec. Známý exorcista, otec Amorth vypráví, že mu satan během jednoho exorcismu řekl: "Každý "zdrávas" je pro mně jako rána do hlavy. Kdyby křesťané věděli, jak mocný je růženec, byl by to můj konec." Panna Maria v Medžugorii řekla, že modlitbou růžence můžeme zastavit přírodní katastrofy nebo války. Není mocnější zbraně a přitom je tak jednoduchá, že se jí naučí opravdu každý. 

růženec
"Život je prostě lepší, když se modlíš růženec."
Na závěr odkaz na trochu netradiční litanie k Panně Marii za osvobození na stránce otce karmelitána
Vojtěcha Kodeta - zde. (Zdroj všech obrázků je Pinterest.)

2 comments :

 1. Soni, musím Ti poděkovat za Tvé "odpočítávání". Tvé povídání je opravdu krásné!
  Měj se moc pěně, Jola

  ReplyDelete
  Replies
  1. Milá Joli, jsem ráda, že kráčíš těmito dny se mnou :-) Musím uznat, že si nemůžu připisovat všechny zásluhy. Kdyby nebylo Ducha svatého, nic bych už večer nevypotila a asi jenom padla únavou. Ale když začnu psát, v tom okamžiku přichází myšlenky... Hezký zbytek "odpočítávání"!

   Delete

Děkuji za milý komentář!