14.9.13

Líhnutí kuřátek

Po dlouhé prázdninové pauze jsem zpátky s několika letními obrázky. Tentokrát z venkovského prostředí, od rodičů. Podařilo se nám být u líhnutí kuřátek. Pro děti není snad nic krásnějšího a dramatičtějšího než když začne pípat vajíčko...Zasloužilá kvočna může konečně opustit hnízdo. Nevylíhlá vajíčka se vyhodí spolu se starým hnízdem a nahradí se novým čerstvým senem...Kuřátka zatím schnou v kuchyni na peci...Tohle obzvláště pěkně pózovalo... 
Kuřátka dostanou v prvních dnech čaj a uvařené vajíčko...
I to poslední kuřátko se musí nějak vtěsnat pod křídla...Opomenout nesmíme samozřejmě ani hrdého otce...


A ještě několik obrazových vzpomínek na letošní léto na českém venkově...


7 comments :

 1. Jej, kuriatka. To boli časy, keď sme u babky mohli zažiť, ako to pípa a behá po záhrade. Dokonca sme tuším občas nejakú zásielku mali aj u nás doma - boli sme takí kuriatkodíleri :). Myslím, že sme ich nosili práve k babke, lebo chovala sliepky bez kohúta. Ale to si pamätám len dosť hmlisto. Bolo to dávno a bola som malá.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslím, že to jsou vzpomínky, které vydrží na celý život :-)

   Delete
 2. Jéj, to je krása! Ja som ešte v živote nevidela liahnuť sa kuriatko. Vlastne ani vyliahnuté som ešte nevidela, len pár krát v živote také staršie "brojlery". Chcelo by to nejakú "babku" na dedine, aby som si mohla túto skúsenosť doplniť (a svojmu potomstvu).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já jsem to takhle zblízka zažila také poprvé. Rodiče si slepice pořídili více méně až teď "na stará kolena". Ale děti slepičky rádi krmí a každý den chodí na vajíčka :-)

   Delete
 3. Krásne kuriatka:) Spomínam na svoje detstvo...:) Ale mne sa najviac páči posledná foto, malý pastierik husí - s takým generálskym krokom, paráda:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jojo, to byl takový boj přes plot. Raphael jim chtěl demonstrovat svou autoritu a husy křičely o sto šest. Ale nejsou naše, tak asi proto, vnímaly ho jako vetřelce :-)

   Delete
 4. Ta kuřátka jsou nádherná, přímo u líhnutí jsem nikdy nebyla, musí to být velká radost.

  ReplyDelete

Děkuji za milý komentář!