28.9.13

Deka z krojů (Trachten-decke)

Deku jsem šila pro maminku. Je velká (2 x 1,5 m), hrubší než obvykle a většinu látek jsem měla z různých místních krojů. Ručně šité kroje se tady dají sehnat v sekáči za hubičku (1 až 2 EUR). Už mám doma pěknou hromádku modrotisku a těším se na šití modré deky. Pro maminku jsem vybírala černé a růžové látky a i když jsem se černé trochu bála, ve výsledku to vypadá moc pěkně. 

Die Decke machte ich für meine Mama. Sie ist 2 x 1,5 Meter groß, dicker als sonst und überwiegend aus den Trachtenstoffen genäht. Handgenähte Dirndl kann man bei Caritas um 1 bis 2 EUR pro Stück kaufen! Ich habe schon eine Menge blaue Trachtenschtoffe zu Hause und freue mich auf eine blaue Decke. Für die Mama suchte ich schwarze und rosa Stoffe aus und ich muss sagen, dass es wirklich schön aussieht. 

6 comments :

 1. JE KRÁSNÁ.
  NÁDHERNÝ DÁREK.
  PŘEJI PŘÍJEMNÉ PODZIMNÍ DNY.
  BOHDA

  ReplyDelete
 2. No, ale tak do téhle deky až se maminka zachumlá... to budou příjemné večery :) Moc krásná a určitě i teploučká :) A suprové cedulky :)
  Přeji krásný podzimní víkend! Jola

  ReplyDelete
 3. Soňo, je nádherná!! To bude mít maminka radost ;-) a Vůbec by mě nenapadlo,že je z krojů...

  ReplyDelete
 4. Děkuji vám všem za milé komentáře. My jsme ulehli s Raphaelem - rýma, kašel, brrr. Všem vám přeji zdravý vstup do nového týdne!

  ReplyDelete

Děkuji za milý komentář!