3.2.13

Vánoce v Čechách (Weihnachten in Tschechien)

Na začátku února jsem se konečně dostala k tomu, abych zveřejnila pár obrázků z vánočních prázdnin. Bylo to jako vždy skvělé, i když bez sněhu. Ale bylo tu mnoho prostoru pro krátké i dlouhé rozhovory. Pro setkání, pro bytí pospolu... (Pro zvětšení stačí kliknout na fotku.)
Am Ende Februar bin ich endlich dazugekommen, ein Paar Fotos von Weihnachtsferien zu posten. Es war wie immer toll, obwohl ohne Schnee. Es war viel Zeit für kurze und lange Gespräche, für die Begegnungen und für das Miteinander-sein...

 Slepičky opouští svou ložnici.  Die Hühner verlassen das Schlafzimmer.

 Hmmm, dědeček má šunku... Hmmm, der Opa hat Schinken...
 
 Farní kostel v Bechyni. Zpíváme všichni, takže pohled z kůru... Die Pfarrkirche in Bechyně. Wir singen alle, also Blick vom Chor. 

6 comments :

 1. Soni, Ty pocházíš z Bechyně? Já tam strávila 4 roky na střední... moc hezká doba... přemýšlím, jestli jsem tam někdy byla v kostele... asi nakouknout přes dveře jedině... njn, to byl jiný věk... puberta... hospody bych si vybavila lépe :-) ... podle fotek jste si to hezky užili a hlavně dědeček vypadá spokojeně, že se užili s dětmi... to je dobře, naši jsou také vždy moc rádi ;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No to je hezké! To vysvětluje částečně tvou kreativitu :-) "Keramičáci" pro mně byli vždy uměleckou inspirací. Myslím, že i díky keramické střední škole máme v Bechyni tak skvělou ZUŠ. Výtvarně mi to hodně dalo. V Bechyni jsem vyrostla, ale rodiče později koupili domek v sousední vesnici (Bežerovice). Ale do kostela jezdíme do Bechyně.

   Delete
  2. No vidíš, tak to jsme se třeba někdy někde potkaly... Já byla sice na chemickém oboru, ale je pravda, že pobyt na škole byl inspirativní ;-) moje první keramická "dílka" vznikla až letos, kdy jsem začala chodit s dcerkou na kurz ve školce... ovšem publikovat je nemám odvahu :-))

   Delete
 2. Krásná fotoreportáž Soni:-)

  ReplyDelete
 3. krásná vzpomínka, ale nejhezčí teda jsou ty slepice- zírala jsem jaký mají vzorový, světlý a vzdušný kurník...nádhera...chválím...a díky moc za vzpomínky...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji, chvála patří mamince, která jim ten kurník takhle krásně uklízí a opečovává.

   Delete

Děkuji za milý komentář!