12.8.12

Příprava na výtvarnou výchovu

Na výtvarnou výchovu má mít Nina krabici od bot (na všechny ty barvičky a štetce) a tak jsme ji trošku vylepšili. Ninka si vybrala dvě látky se stejným vzorem, jednu růžovou, druhou bílou, žlutou mašličku a růžové knoflíky. Nahoru jsem jí vytiskla jeden můj obrázek a zatavila ho do fólie. Lepila jsem to dva dny, ale myslím, že to celé vypadá dobře. Možná bych měla něco takového vyrobit i na doma :-)


 

Když odhlédnu od toho, že na povinném seznamu pomůcek do školy jsou vodovky za 29 EUR (725 Kč) a olejové pastely za 13 EUR (325 Kč) - uff, taky jsem na to koukala jak puk - mám radost, že jsem si mohla vyzkoušet něco nového. Barvy jsou to parádní. Rychle zasychají - netvoří louže na papíře a mají krásné odstíny. Výborně se míchají na paletě. Jsou to vlastně tempery v kostkách. Takže jsme s Ninkou celou sobotu míchaly barvy a experimentovaly. Namalovala jsem jí paletu, aby věděla, jak ty odstíny vypadají na papíře a na zadní stranu přidala pár rad ohledně míchání barev. 


 Vepředu moje paleta, vzadu Ninky pastelové odstíny, které si sama vytvářela:

Nejtěžší pro mne vždy byla tělová barva. Jako dítě jsem dělala tu chybu, že jsem míchala červenou a žlutou a pak všichni vypadali jako Číňané :-) A tak jsem se snažila Nince vysvětlit, jak na to. Ale je to hodně o cviku a o správných odstínech, protože z červené a modré se může stát taky rychle fialová...


Kdysi jsem pro Ninku malovala tenhle názorný seznam, aby věděla, co má nakoupit :-)