30.11.12

"11"

Již několikrát jsem dostala pozvání k této (zdá se nekonečné) blogerské štafetě. Omlouvám se všem, na které jsem nereagovala, ale času je málo, zvláště teď před Vánoci. Nakonec jsem se rozhodla odpovědět alespoň Hospodyňce. Její otázky a odpovědi naleznete zde:  Housewife
Nebudu to ani nijak rozvádět, ani nominovat nové lidi. Snad příště. Nicméně 11 věcí jsem o sobě prozradila již dříve zde:  "11 věcí"

Takže jdeme na věc. Otázky, které mi pokládá Hospodyňka:

1. Kde mají nejlepší zákusky?
Nejsem moc zákusková. Nejraději mám koláče od maminky a od tchýně. 


2. Kolik nejvíce metrů jsi uběhl/a? 
hahahaha :-D

3. Co je často první myšlenka po ránu, když se vzbudíš?
V poslední době je to přání, ještě si chviličku pospat. Ale jinak je to pocit vděčnosti. Možná to zní jako klišé, ale zvykla jsem si po probuzení v duchu vyslovit větu - Děkuji ti Bože za tento krásný den! - rozhodně je to dobrý startér.

6. Kolikrát do měsíce vyjdeš ven z domu, a je Ti úplně volné jak vypadáš?
Od té doby, co mám děti, třicetjedenkrát (ale je pravda, že se nad tím aspoň občas zamyslím - snad to se mnou ještě není až tak zlé...)

7. Děláš často rebelie?
Ráda bych, ale nějak není čas... Ačkoli, včera jsem odmítla hledat balící papír - na malé rebelie, se vždycky čas najde.

8. Recept na nejlepší vánoční cukroví
Perníčky - medovníčky. Doplním v předvánočním čase. 

9. Nejoblíbenější fotka?
Těch je mnoho. Jsem vizuální člověk. Stačí si projít mé nástěnky na Pinterestu. Ale asi nejraději mám fotografie, které zachycují pohyb. Jedna za všechny:
10. Co Tě v životě řídí a motivuje?

Ježíš - řídí i motivuje. Jeho matka Marie - motivuje. Můj muž - řídí. Moje děti - řídí i motivují. 

11. Nejlepší způsob jak relaxovat a zklidnit myšlenky?
Při procházce lesem, na horách. To je luxusní varianta. Ta každodenní je - vleže na zemi v obýváku, zavřít oči a pět minut myslet na procházku lesem, na horách...

OK, do třetice všeho dobrého, 11ka od Letitie, protože je stručná. 

1. Obľúbený predmet? (školský predmet, alebo vec - nechám na vás)
růženec
2. Obľúbený materiál?

papír
3. Obľúbená činnosť?

kreslení
4. Obľúbená technika? 

háčkování
5. Obľúbený relax?

aktivní - procházka, pasivní - čtení
6. Obľúbený nápoj?

čaj
7. Obľúbená literatúra?

fantasy 
8. Obľúbený kraj?

hornatý
9. Obľúbené zviera /kvet/?

vlk, sova
10. Obľúbená rozprávka?

spíše ty ne-lidové, třeba Pán Prstenů
11. Obľúbené tradície?

výroční rodinné setkání - tradice, která doufám zůstane zachována...

7 comments :

 1. Jej, tak som ťa už nestihla.
  Aj u mňa máš jedno pozvanie:
  http://letitia-tiba.blogspot.sk/2012/11/aj-u-mna-uz-je-11.html

  ReplyDelete
 2. Vďaka za doplnenie. :)
  Pekné myšlienky. Zaujalo ma: "po probuzení v duchu vyslovit větu - Děkuji ti Bože za tento krásný den! - rozhodně je to dobrý startér." Veru, to je výborný spôsob, ako naštartovať radostný deň. :)

  ReplyDelete
 3. Dobrý den, Soni,
  pokud jde o volby prezidenta ČR, tak paní Fischerové rozhodně nefandím, protože její názory jsou nejen komunistické (je pro znárodnění hospodářských pozemků), ale také nekřesťanské (podporuje homosexuály).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Všechny její názory bohužel neznám, nemám čas to až tak sledovat a navíc nejspíše ani nebudu moci volit, ale problém je často v mediálním šumu. U těch pozemků vím jistě, že není pro znárodnění ale pro dispoziční právo, to je velký rozdíl a v tom s ní souhlasím. Není možné, aby stát vyhověl jakékoli tržní poptávce a změnil ornou půdu v solární elektrárnu nebo nákupní centrum... Z dlouhodobé perspektivy musí stát zdravým způsobem udržovat určitý majetek - např. nemocnice, pozemky, atd. To, že s stát s majetkem zle hospodaří se má řešit jinak než privatizací.
   My v Rakousku už léta bojujeme o zachování státního vlastnictví vodních zdrojů (pramenů). Lobby za prodej do soukromého vlastnictví je velmi silný. Momentálně by za to takové Nestlé zaplatilo královskou sumu, ale stát bez přístupu k vodě je samozřejmě "blbý", stejně jako stát bez dispozičního práva k půdě. Vzepření se neo-liberalismu razícího zásady džungle (silnější, bohatší, větší přežije) není zákonitě komunismus. Myslím, že je v tom kus zdravého rozumu.

   Delete
  2. Ali, to, že si vybereš favorita, ještě neznamená, že s ním musíš ve všem souhlasit:-)

   Delete
  3. Presne v tom ma Sona pravdu...
   navic spousta politiku delalo podvody ohledne skupovani pozemku, o kterych vedeli, ze tam ma stat neco stavet (neo si to sami zaridili), nakoupili za smesnou cenu a prodali statu za miliony

   Soni, dekuji moc, ja vim ze jsou otazky hodne na telo ;-) o to vice si vazim, zej si trpelive odpovedela ;-)

   Delete

Děkuji za milý komentář!