10.9.12

Tak tady ji máme...

...školačku.

Ve třídě je 22 dětí a do školy je to 5 minut.Za školou zahrada.7 comments :

 1. Tak to je luxus... mít školu takhle blízko :-) Ať se malé daří! J.

  ReplyDelete
 2. Moc hezké, Soni! Princezně přeju, ať se jí ve škole moc líbí.
  Hezký večer, Helena

  ReplyDelete
 3. Nince přeju, aby byla ze školy hodně dlouho tak nadšená, jako první den:-)

  Soni, jak "fungují" ty velké kornouty? U nás tato tradice není, ale přesto se ji obchodníci snaží prosadit, kornouty se tu prodávají a každý rok jej nějaký prvňák přinese, paní učitelky si s tím obvykle neví rady... Už jsem byla tázána od učitelek i jiných rodičů a já sama nevím...?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já jsem je taky neznala, ale tady je to tradice už nejmíň sto let a patří to k prvnímu školnímu dni. Děti v tom dostanou různé dárečky + sladkosti. Já jsem se ptala tchyně, co tam dávala svým dětem, a ta říkala, že hlavně praktické věci, které pak budou potřebovat ve škole - tužky, pastelky, etc. Já jsem to zas až tak prakticky nepojala. Nina tam měla různé bonbóny, tričko, samolepky, falšku na pití - ta teda byla do školy, a pak CDéčka s pohádkami na poslouchání. Druhý den ve škole děti dokonce dostávaly kornouty od města - kromě různých blbostí tam byly materiály o zdravé výživě a městských aktivitách pro děti, atd.

   Delete
  2. Aha, takže je to takový dárek na první cestu do školy pro toho novopečeného prvňáčka. Nejsou to např. bonbóny pro ostatní děti.

   Delete
  3. Ne, je to určeno jenom pro toho prvňáčka. Děti měly ty kornouty sice s sebou, ale ve škole je nerozbalovaly ani se jim nijak jinak nevěnovaly. Spíš jim paní učitelka vysvětlovala jak funguje škola, třída, zahrada, atd. Normálně jsem jí ten kornout ani nechtěla dát s sebou, aby to nerušilo, ale měly ho i ostatní děti, tak jsem to pak nechala tak. Ono je pravda, že je to "biznis" i tady. Stejně jako všechny ostatní příležitosti k obdarování dětí (Mikuláš, Vánoce). Obchodníci už neví, co by udělali pro větší obrat. Je to protivné. My s manželem třeba z tohoto důvodu ignorujeme Valentýna. I když je to určitě původně milý svátek, to neustále vnucování zboží to fakt zprotiví. I u školních kornoutů záleží na rodičích, jestli si to nechají přerůst přes hlavu.

   Delete
 4. Soni, přejeme pohodové dny a milé učitele i spolužíky ju ... rostou jak z vody ty naše dětičky ...

  ReplyDelete

Děkuji za milý komentář!